تثلیث و بدعتها

 • ۵ اسفند ۱۳۹۵
 • پیمان سالار

از دیر باز تا امروز مطالعه در باب تثلیث همیشه یکی از مهمترین مشغولیت های رأست دینی مسیحی بوده است

که در سالهای گذشته از سوی عده ای در جامعه مسیحی ایرانی مورد حمله قرار گرفت. این مجموعه توضیحی درخصوص موضوع تثلیث در جهت رفع این سوتفاهم ها می باشد. بی جهت نبود که پولس نوشت از این جهت میباید در میان شما بدعت ها باشند تا مقبولان ظاهر گردند.

 1. شاهين

  درود خدا بر شما برادر
  سپاسگزارم بخاطر درس بسبار زیبایى که تهیه کردید.
  اما در اوایل فرمودید که به آیات و تفسیر برانهامیستها در مورد آیات نگاه خواهیم کرد.
  منظورم آیاتى که برانهامیستها از آن استفاده مى کنند.
  فیض مسیح با شما باشد تا به ابد.

 2. رضا

  سلام برادر عزیز
  من فایلهای صوتی شما را گوش کردم در فایل صوتی دوم شما یک تناقض در گفته های شما دیدم و اون هم این است که شما میگید که برانهامیستها ذات ازلی عیسی مسیح را قبول ندارند در واقع تمام بحث هم در اینجاست که تعلیم کلی این کلیسا اینه که میگن الف و یا عیسی مسیح است و از ازل خود عیسی مسیح بوده و اوست که تنها افرینندست در کل اگر شما در این کلیسا خدمت کردید باید تعلیماون هم به این صورت بوده باشه در رابطه بحث زمان کاملا با شما موافقم چون در زمان بوده که خداوند لباس جسم پوشید و برروی زمین امد و خودش رو چهره نادیده پدر خواند پس اینجا کلا اثبات میکنه که هر سه عیسی مسیح هستند یک سوال ایا خداوندی که شما قبول کردید نمیتونه به هر شکلی که دوست داره خودش رو نشون بده اینها از ازل جزو وعده های خود خدا بوده که پسر خودش رو میفرسته وقتی پسر امد گفت من چهره نادیده اونم و بعد من هم روح القدوس خواهد امد برادر من اگر من هم اشتباه میکنم لطفا من رو متقاعد کنید
  فیض خداوندمان عیسی مسیح با شما

  • شاهين

   درود خدا بر شما
   منظور از ازلى بودن عیسى مسیح بر طبق کلام خدا این هست که شخصیت دوم (عیسى مسیح)که ازلى و ابدى هست در براى گناهان ما مصلوب شد نه اینکه شخص اول (پدر) در این شکل ظاهر شد و بعد مصلوب شد.
   پسر همیشه اعلام کرد که آمده اراده پدر را بجا آورد. به نظر شما در این جمله ها که خیلى زیاد هم تکرار شده آیا قصد مسیح گمراه کردم ما بود!!!!!!؟؟؟؟؟
   اگر این گونه که شما اعلام مى کنید باشد نبایدمى گفت که آمدم خواست خودم را انجام دهم!!!!؟؟؟؟؟
   حال که اینگونه گفته نشده است، پس ان شخص کیست که مسیح با او در دعاهاى خود ودر جاهاى دیگر سخن مى گوید؟؟؟؟؟
   ایا او با خودش صحبت مى کند یا به خودش دعا مى کند!!!!!؟؟؟؟؟
   و اینک ” فیض خداوند عیسى مسیح، محبت خدا و شراکت روح القدوس با همه شما باد.”

 3. پیمان سالار

  با سلام خدمت شما دوست عزیز
  بله برانهامیست ها به ازلی بودن پسر( کلمه ) باور ندارند و از نظر انها همانطور که آریوس و قبل از پدران انها پراکسیس و سابلیوس به ازلیت کلمه باورمند نیستند که تقریباً ! هر سه شخص در ذات از اولوهیت کامل برخوردار هستند أما در تشخص در میان انها تمایزی وجود دارد که در میان مکالمه عیسی و پدر در یوحنا ١٧ میتوانید تمایز أشخاص در الوهیت را ببینید. دوست عزیز خدا قادر است اما او بر أساس تعریف ذاتش در مکاشفه پیشرونده خود را بر ما اشکار میکند این بدین معنا نیست که او میتواند زمانی پدر زمانی پسر و زمانی روح القدس باشد بلکه او همیشه پدر همیشه پسر و روح القدس بوده ( همانطور که اتاناسیوس در اعتقادنامه معروف خود این را إعلام میکند)

درج دیدگاه

وارد کردن نام و پست‌الکترونیکی الزامیست.
پست‌الکترونیکی شما نمایش داده نمی‌شود.